T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İZMİR / KONAK - Konak Bilim ve Sanat Merkezi

2013 YILI TANILAMA BAŞVURULARI

 

 

 

 

 KONAK BİLİM VE SANAT MERKEZİNE 01/05/2013- 14/05/2013 TARİHLERİ ARASINDA TANILAMA BAŞVURULARI YAPILACAKTIR. 2013 YILI TANILAMA BAŞVURU MODÜLÜNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Başvuruları öğrencilerin eğitim gördüğü okullarda sınıf öğretmenleri yapacaktır.

 

A) BAŞVURU KOŞULLARI

•    2012-2013 eğitim ve öğretim yılında Resmi veya Özel ilkokul ve ortaokulların 4. (Dördüncü) sınıfında eğitim görüyor olmak.

•     Konak Bilim ve Sanat Merkezi’nin eğitim bölgesindeki ilçe okullarından başvuru yapmak. (Konak, Aliağa, Bayındır, Bayraklı, Bergama, Beydağ, Bornova, Çiğli, Dikili, Foça, Karşıyaka, Kemalpaşa, Kınık, Kiraz, ve Menemen ilçelerinden)

B)BAŞVURU TARİHLERİ

•    Başvurular 01/05/2013 - 14/05/2013 tarihleri arasındayapılacaktır. Adaylar, son günün mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir. 25/05/2013 tarihinde saat 10:00’da öğrenci tarama sınavı yapılacağından süre kısıtlılığından

dolayı gerekli sınav hazırlıklarının yapılabilmesi için süre uzatımı yapılmayacak ve son başvuru tarihinden sonra gelen başvurular kesinlikle alınmayacaktır. Tanılama başvuru modülüne çok sayıda kişi aynı anda giriş yaptığı zaman

modülün açılmama durumuna karşın birkaç defa tekar deneyerek giriş yapmaya çalışınız. Onay işlemlerini en kısa zamanda yaparak son güne bırakmamaya dikkat ediniz.


OKUL MÜDÜRLÜKLERİNCE KONAK BİLİM VE SANAT MERKEZİNE TESLİM EDİLECEK BELGELER

1)      Her bir öğrenci için sistemden çıktısı alınmış onaylı gözlem formu

2)      Her bir öğrenci için e-okuldan alınmış fotoğraflı öğrenci belgesi

3)      Toplu Aday Öğrenci Listesi

4)      Veli izin dilekçesi

C)BAŞVURUYU KİMLER YAPABİLİR?

Sınıf Öğretmenleri sayı sınırlaması olmadan uygun gördükleri veya velisi tarafından da istekte bulunan öğrencileri merkezimize aday gösterebilirler.

Öğrenci tanılama (seçim) sürecinde, http://konakbilsem.meb.k12.tr/adresindeki başvuru modülünden öğrenci gözlem formlarının doldurulmasında, Sınıf Öğretmenlerimizin duyarlı, özverili ve titiz davranmaları bu tanılamanın en önemli noktasını oluşturmaktadır.

   2013 Yılı Tanılama döneminde Resim ve Müzik alanında tanılama ile öğrenci alınacağından Sınıf öğretmeni tanılama modülünde öğrencileri elektronik gözlem formunda aday gösterirken Zihinsel Performans, Resim alanında tanılama ya da Müzik alanında tanılamaya girebilecek şekilde birinden, ikisinden ya da üçünden aday göstererek elektronik gözlem formunda Başvuru Türünü işaretleyerek dolduracaktır.

OKUL MÜDÜRÜ GİRİŞİ İŞLEMLERİ:

-         Okul müdürleri sisteme “ Okul Müdürü Giriş” menüsünden yapacaktır.

-         Okulunuzun bulunduğu ilçeyi seçin, okulunuzu listeden seçiniz.

-         Okul Müdürü ilk girişte hem okul güvenlik kodu hem de şifre, okulunuzun milli eğitim kurum kodu ile aynıdır.

-         Okul müdürleri ilk girişlerinde “Okul Bilgilerini Güncelle” menüsünden okul bilgilerini güncelleyecektir.

-         Sistemin sizin okulunuz için kendiliğinden oluşturduğu “Okul Güvenlik Kodunu” bir yere not ediniz. Bundan sonra modüle girişlerde bu kodu kullanacaksınız. Kendi okulunuza ait en az 6 haneli bir şifre belirleyiniz.

-         Okul konumunu seçip, diğer alanları da eksiksiz bir şekilde doldurunuz.

-         Okul güvenlik kodunu ve şifrenizi not alınız. Okul güvenlik kodunu Bilim ve Sanat Merkezine öğrenci aday gösterecek 4. Sınıf öğretmenlerine veriniz. Ancak şifrenizi kimse ile paylaşmayınız.

 

ÖĞRETMEN ÜYE OLMA İŞLEMLERİ:

-         Konak Bilim ve Sanat Merkezi’ne öğrenci taraması için aday gösterecek 4. Sınıf öğretmenleri Öğretmen Giriş Menüsünü kullanacaklardır.

-         4. Sınıf öğretmenleri sisteme ilk kez giriyorlar ise “Üye ol” butonunu tıklayarak üye olmaları gerekmektedir.

-         Okulunu bulunduğu ilçeyi seçiniz.

-         Okulunuzu listeden seçtikten sonra, okul müdüründen alınacak olan “Okul Güvenlik Kodunu” giriniz.

-         Formu dikkatli ve doğru bir şekilde doldurunuz. Okuttuğunuz sınıfı doğru bir şekilde seçtiğinizden emin olunuz.

-         Okul Müdürü, kaydınızı onayladıktan sonra sisteme giriş yaparak Konak Bilim ve Sanat Merkezi’ne öğrenci aday gösterebilirsiniz.

 

OKUL MÜDÜRÜ ÖĞRETMEN ÜYELİĞİ ONAY İŞLEMLERİ:

-         Okul müdürünün, modüle üye olan öğretmenlerin sisteme girebilmesi için onaylaması gerekmektedir.

-         Okul Müdürü, okulun bulunduğu ilçeyi seçer.

-         Okulunu listeden seçtikten sonra ilk girişte temin ettiği okul güvenlik kodu ve kendisinin belirlediği şifre ile sisteme giriş yapar.

-         Okul Müdürü “Öğretmen Kayıt Onayı” menüsünden üye (kayıt) olan 4. Sınıf öğretmenlerinin üyeliğini onaylar.

-         Listede üye olan öğretmenler görülmektedir. Konak Bilim ve Sanat Merkezi’nin belirttiği 4. Sınıfı okutan öğretmenlerinizin üyeliğini onaylayınız.

 

ÖĞRETMEN GİRİŞİ (ÖĞRENCİ BAŞVURU) İŞLEMLERİ:

-         4. Sınıf öğretmenleri Konak Bilim ve Sanat Merkezi’ne aday gösterirken, Öğretmen Girişi Menüsünden giriş yapacaklardır.

-         Öğretmen çalıştığı okulun bulunduğu ilçeyi seçtikten sonra T.C Kimlik numarasını ve şifresini yazarak güvenli giriş yapacaktır.

-         Öğretmen “Öğrenci Başvurusu Yap” menüsünden öğrenci aday gösterme formuna ulaşabilir.

-         Form eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. Sınıf öğretmenleri 01/05/2013 - 14/05/2013 tarihleri arasında gözlem formlarını dolduracaktır. (Bilgilerin nüfus cüzdanı bilgileri dikkate alınarak özenle ve büyük harfle doldurulması gerekmektedir, çünkü bilgiler özellikle ad-soyad, doğum tarihi ve T.C. Kimlik numarası , veli telefon numarası, cinsiyet- tanılama sürecinde önem arz etmektedir.)

-         Sınıf öğretmeni tanılama modülünde öğrencileri aday gösterirken Zihinsel Performans,  Resim alanında tanılama ya da Müzik alanında tanılama sınavlarına girebilecek şekilde birinden, ikisinden ya da üçünden aday göstererek elektronik gözlem formunda Başvuru türü kısmını işaretleyerek dolduracaktır.

-         Formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kaydediniz.

-         Yazdır butonundan formu yazdırabilirsiniz.

-         Eğer yazdırma ile ilgili bir problem oluşmuş ise “Kayıtlı Öğrencileri Yazdır” menüsünden tekrar çıktı alabilirsiniz.

-         Dosya menüsünden baskı ön izleme komutu verildikten sonra yalnızca seçili çerçeve komutu ile 2 adet A4 kağıdına sığacak şekilde çıktı alınabilir.

NOT: Konak Bilim ve Sanat Merkezi tanılama modülünde duyurular kısmında Tanılama İşlemleriyle ilgili işlem basamaklarının anlatıldığı yardım dosyalarını tıklayarak bilgi edinebilirsiniz.

  Gözlem formunun dikkatlice doldurulmasının ardından sayfa sonunda Yazdır butonuna basılarak çıktı alınarak hem öğretmen hem de idare tarafından onaylanacaktır. Bütün öğrencilerin, onaylanmış olan bu formlarla birlikte öğrencilerin e-okuldan alınmış öğrenci belgeleri okul idaresi tarafından en geç 15/05/2012 tarihine kadar doğrudan Konak Bilim ve Sanat Merkezine elden teslim edilecektir. Tanılama işlemleri sırasında herhangi bir aksaklığa meydan vermemek için Resmi ve Özel İlköğretim Okulu müdürlüklerince her bir öğrenci için aşağıda belirtilen belgelerin merkez idaresine imza karşılığı elden teslim edilmesi gereklidir. Okul idareleri merkezimize belgeleri imza karşılığı teslim ettikten sonra merkezimiz modül üzerinde onaylama işlemlerini yapacaktır.

 

 

 

Yayın: 29.04.2013 - Güncelleme: 13.05.2013 09:17 - Görüntülenme: 2197